Deň otvorených dverí na TTSK 1.6.2024

Milí návštevníci, dňa 1. júna 2024 v čase od 9:00 do 15:00 sa uskutoční deň otvorených dverí na Trnavskom samosprávnom kraji. Na DOD2024 sa zúčastnia aj organizácie TTSK, ktorých cieľom je popularizovať vedu a naozaj zaujímavým spôsobom vysvetľovať prírodné zákony. Prídu si na svoje malí i veľkí.

Nebude chýbať ani stánok prezentujúci našu hvezdáreň. Ľudia si tiež budú mať možnosť pozrieť skutočné kusy a zároveň dotknúť sa skutočných mimozemšťanov, ktorí k nám z vesmíru prileteli – meteoritov. Prinesieme pre Vás aj vzorku meteoritu s pomenovaním Srdce Slnečnej sústavy.  V prípade priaznivého počasia sa bude pozorovať aj Slnko pomocou našej pozorovacej techniky. Za priaznivých poveternostných podmienok nebude chýbať ani výnimočný veľkorozmerný model Slnka. Tešíme sa na Vás!

Detské experimentálne dielničky s množstvom zábavných prírodovedných pokusov Vám predvedú baby a chalani z novovznikajúceho kreatívneho Centra popularizácie fyziky. Mladí vedci si so sebou odnesú zaujímavú, vlastnoručne zhotovenú vedeckú hračku, a mladé vedkyne dostanú ako pozornosť špeciálny farebný fyzikálny kvietok. Čaká na Vás množstvo zábavy i poučenia, ale hlavne poznania!